Kaughaldusliidesed

Allikas: Kuutõrvaja

Sissejuhatus

Kõik hinnangud on subjektiivsed ja tulenevad ainult isiklikust kogemusest. Kõige suurema kaaluga on arvestanud konsooli ja remote media kasutatavuse ning seejärel üldise süsteemi ülevaate veebis, sest olgem ausad -- see, kuskohas veebilehel voolulülimise nupp paikneb, ei oma mingit tähtsust. Voolulülimiseks, sensorite vahtimiseks ja alarmide püüdmiseks on IPMI+SNMP isegi parem, saab standardiseeritud liideseid kasutades kõik erinevad masinad ühte halduskeskkonda koguda.

Lisatud on ka mõned lingid ning mõned märkused kasutamise kohapealt

Intel (MLA serverid)

Konsooli ja meedia jaoks tõmmati käima eraldi java rakendus. Süsteemiinfo pole nii täielik kui firmaserveritel. Hetkel pole kuhugi ligipääsu, et täpsemalt üle vaadata, aga mälestused on head ja konsoolirakendus läks ilma probleemideta kohe käima.

Sun ELOM

Konsool ja meedia jällegi eraldi java rakendusena, töötab ilusti Java5 ja Java6 all. Veebis võiks süsteemi ülevaade ehk tiba ilusam olla, aga see on kõigest esteetiline probleem. Infot süsteemi komponentide kohta on rohkem, kui Intel-Tyan lahendusel.

Tyan (Tigma serverid)

Osad sensorid näitavad aiateibaid -- näiteks prosetemp -60 kraadi. Konsoolirakendus (ja kogu veebi layout) on kahtlaselt sarnane Inteli omale. Nende taga paistab olevat üks tootja. Konsoolirakendus käivitatakse kuidagi java appleti kaudu, Java5-ga andis veateate, Java6-ga töötab. Konsool on super, aga valetavate sensorite eest langeb napilt kolmandale kohale.

HP iLO 2

Veebiosa on ilus ja võimalusterohke. Konsool ja meedia java appletina ning teineteisest eraldi, tundusid natuke uimased ja on ühes tükis rakendustega võrreldes ebamugavamad kasutada. Ekstra miinuspunkt litsentsinduse eest. Täisfunktsionaalsena ei jää oluliselt eelmistele alla.

Dell DRAC/4 ja DRAC/5

Süsteemi ülevaateosa ja funktsionaalsus veebis on neil natuke erinev, aga siin võib rahulikult ühe nimetaja all kokku võtta. Konsool ja meedia töötavad brauseripluginatena ning on native rakendused. Kasutamine tõenäoliselt piiratud Windowsi ja (32bit?) Linuxiga, mujal pole testinud. Käimasaamine on vähemalt Linuxis ilge piin, aga kui on juba kord edukalt installitud ja käima häkitud, siis töötab üsna hästi.

Dell DRAC/6

Alates DRAC/6 on kasutusel Java, Kui see juba vaikimisi peale java toe installimist Firefoxis "launc vieweri" peale vajutades kontsool ei avane vaid pakutakse hoopis ühte faili tõmmata saab konsooli ette valida browse ning avades fail javaws utiliidi abil, FreeBSD's selle täisrajaks näiteks /usr/local/bin/javaws ja Linuxis (Ubuntus) leiab /usr/lib/jvm/java-6-sun/jre/bin/javaws.

Üldiselt on soovitatav peale paigaldada Linuxi puhul vähemalt ka openjdk asemel java-sun pakett.

Rohkem ülevaatlikku juttu lingilt http://www.dell.com/content/topics/global.aspx/power/en/ps2q02_bell?c=us&l=en

Ja mõningast detailsemat tehnilist infot http://support.dell.com/support/edocs/software/smdrac3/drac5/OM53/en/ug/racugc1.htm

Veel tehnilist infot http://wiki.ndgf.org/display/ndgfwiki/Dell+PowerEdge+1950+DRAC

HP LO 100

Veebis süsteemi ülevaade äärmiselt minimalistlik -- selle koha peal peaks nimekirja eelmise punkti suhtes olema vahel paar valgusaastat tühja maad. Konsool natuke hädine, Java5 ei käi, Java6 käib. Meedia külgehaakimine on siiani õnnestunud ainult Windowsi all, võimalik et selleks kasutatakse mõnd opsüsteemist sõltuvat komponenti. Topelt-ekstramiinus litsentsi eest, sest ilma litsentsita on kogu veebiosa täiesti mõttetu.

Tõsisematest tootjatest ongi IBM ainuke, mille managemendiga pole ühtegi kokkupuudet olnud

Abimaterjalid

  • IPMI Operatsioonisüsteemist sõltumatut arvutisüsteemi kaughaldamise liides