Bookmark Sync and Sort - Firefoxi bookmarkide sünkroniseerimine

Allikas: Kuutõrvaja

Sissejuhatus

Tarkvara [Bookmark Sync and Sort] võimaldab mitme Firefoxi eksemplari vahel sünkroniseerida bookmarke, kasutades [XBEL (XML Bookmark Exchange Language)] formaati. Näiteks abiks võib olla see, kui üks kasutuses olev arvuti töötab Linux ning teine Windows operatsioonisüsteemiga. Sünkroniseerimine toimub käsitsi välise ftp serveri vahendusel. Olles salvestanud ühte brauserisse bookmarkid, kopeerib kasutaja selleks mõeldud kasutajaliidese abil bookmarkid ftp serverisse ning kasutades teist brauserit kopeerib bookmarkid ftp serverist teise brauserisse. Bookmark Sync and Sort tarkvara levitatakse Firefoxi laiendusena.

Bookmarkide sünkroniseerimiseks on teisigi Firefoxi laiendusi, samuti teenus [Google Browser Sync].

Laienduse paigaldamine

Tarkvara levitatakse Mozilla Firefoxi laiendusena, mida saab kopeerida aadressilt [https://addons.mozilla.org/firefox/2367/]. Paigaldamiseks avage viidatud veebikoht, ning valige 'Install now'. Õnnestumise korral on näha, et brauserisse paigaldatud laienduste nimekirja on ilmunud juurde vastava rida

Tools -> Extensions

Sealtkaudu toimub ka tarkvara uuendamine.

Kasutamine

Bookmarkide sünkroniseerimiseks valige menüüribalt

Bookmarks -> Syncronize Bookmarks

mispeale avaneb kasutajaliides

Bookmark-sync-and-sort-1.gif

Pildilt on näha ftp serveri ligipääs: failinimi, mida sünkroniseerimiseks kasutatakse ning määrang, et kui bookmarke kopeerida alla, siis nad lisatakse olemasolevatele bookmarkidele, samuti vastavad nupud bookmarkide üles või alla laadimiseks.

Märkused